Hopp til innhold

+700 000 fornøyde kunder

101 dagers bytterett

Rask levering

Forside/Jeans til herre

Jeans til herre

Forside/Jeans til herre

Kjøp mer og spar mer

Våre beste tilbud

De Originale Performance Jeans (Slim) - (3 stk.)
Bilde av De Originale Performance Jeans (Slim) - Pakketilbud (3 stk.)
Bundle
3 stk.

Pakketilbud · (3 stk.)

1 149,00 kr

383,00 kr pr. stk.

De Originale Performance Jeans (Slim) - (2 stk.)
Bilde av De Originale Performance Jeans (Slim) - Pakketilbud (2 stk.)
Bundle
2 stk.

Pakketilbud · (2 stk.)

949,00 kr

474,50 kr pr. stk.

Noah Loose Fit Jeans - (2 stk.)
Bundle
2 stk.

Pakketilbud - Lyseblå og Grå · (2 stk.)

949,00 kr

474,50 kr pr. stk.

De Originale Performance Jeans (Regular) - (3 stk.)
Bilde av De Originale Performance Jeans (Regular) - Pakketilbud (3 stk.)
Bundle
3 stk.

Pakketilbud · (3 stk.)

1 149,00 kr

383,00 kr pr. stk.

Relaxed Fit Jeans - (2 stk.)
Bundle
2 stk.

Hvit denim / Mørkeblå (Pakketilbud, 2 stk.) · (2 stk.)

949,00 kr

474,50 kr pr. stk.

De Originale Performance Jeans (Regular) - (2 stk.)
Bilde av De Originale Performance Jeans (Regular) - Pakketilbud (2 stk.)
Bundle
2 stk.

Pakketilbud · (2 stk.)

949,00 kr

474,50 kr pr. stk.

Noah Loose Fit Jeans - (3 stk.)
Bundle
3 stk.

Pakketilbud · (3 stk.)

1 149,00 kr

383,00 kr pr. stk.

Relaxed Fit Jeans - (3 stk.)
Bundle
3 stk.

Pakketilbud · (3 stk.)

1 149,00 kr

383,00 kr pr. stk.

De Originale Performance Jeans (Slim) - Black Denim
Bilde av The Original Performance Jeans (Slim) - Black Denim

Black Denim

881,00 kr
De Originale Performance Jeans (Regular) - Black Denim
Bilde av De Originale Performance Jeans (Regular) - Black Denim

Black Denim

881,00 kr
Baggy Jeans - Sort Denim
Bilde av Baggy Jeans - Svart Denim

Svart Denim

881,00 kr
Baggy Jeans - Sort
Bilde av Baggy Jeans - Svart

Svart

881,00 kr
De Originale Performance Jeans (Slim) - Medium Blue Denim
Bilde av De Originale Performance Jeans (Slim) - Medium Blue Denim

Medium Blue Denim

881,00 kr
De Originale Performance Jeans (Regular) - Medium Blue Denim
Bilde av De Originale Performance Jeans (Regular) - Medium blå denim

Medium blå denim

881,00 kr
Noah Loose Fit Jeans - Lyseblå Denim
Bilde av Noah Loose Fit Jeans - Lyseblå Denim
UTGÅRspar 63 %

Lyseblå Denim

322,00 kr881,00 kr
Noah Loose Fit Jeans - Hvid Denim
Bilde av Noah Loose Fit Jeans - Hvit Denim
UTGÅRspar 63 %

Hvit Denim

322,00 kr881,00 kr
De Originale Performance Jeans (Slim) - Dark Blue Denim
Bilde av De Originale Performance Jeans (Slim) - Mørkeblå

Mørkeblå

881,00 kr
De Originale Performance Jeans (Regular) - Dark Blue Denim
Bilde av De Originale Performance Jeans (Regular) - Mørkeblå

Mørkeblå

881,00 kr
Baggy Jeans - Smoked
Bilde av Baggy Jeans - Smoked

Smoked

881,00 kr
Relaxed Fit Jeans  - White Denim
Bilde av Relaxed Fit Jeans - Hvit Denim

Hvit Denim

881,00 kr
De Originale Performance Jeans (Slim) - Grå Denim
Bilde av De Originale Performance Jeans (Slim) - Grå Denim

Grå Denim

881,00 kr
De Originale Performance Jeans (Regular) - Grå Denim
Bilde av De Originale Performance Jeans (Regular) - Grå Denim
UTGÅRspar 73 %

Grå Denim

234,00 kr881,00 kr
William Regular Jeans - Mørkeblå Denim
Bilde av William Regular Jeans - Mørkeblå
UKENS DEALspar 50 %

Mørkeblå

439,00 kr881,00 kr
William Regular Jeans - Lyseblå Denim
Bilde av William Regular Jeans - Lyseblå Denim
UKENS DEALspar 50 %

Lyseblå Denim

439,00 kr881,00 kr
De Originale Performance Jeans (Slim) - Light Blue Denim
Bilde av De Originale Performance Jeans (Slim) - Lyseblå denim

Lyseblå denim

881,00 kr
De Originale Performance Jeans (Regular) - Light Blue Denim
Bilde av De Originale Performance Jeans (Regular) - Lyseblå Denim
UTGÅRspar 73 %

Lyseblå Denim

234,00 kr881,00 kr
William Regular Jeans - Sort Denim
Bilde av William Regular Jeans - Svart
UKENS DEALspar 50 %

Svart

439,00 kr881,00 kr
William Regular Jeans - Grey Denim
Bilde av William Regular Jeans - Grå Denim
UKENS DEALspar 50 %

Grå Denim

439,00 kr881,00 kr
De Originale Performance Jeans (Regular) - Ecru
Bilde av De Originale Performance Jeans (Regular) - Ecru

Ecru

881,00 kr
De Original Performance Jeans (Regular) Premium - Mørkeblå Denim
Bilde av De Originale Performance Jeans (Regular) - Mørkeblå
UTGÅRspar 60 %

Mørkeblå

351,00 kr881,00 kr
Relaxed Fit Jeans - Dark Blue Denim
Bilde av Relaxed Fit Jeans - Mørkeblå
UTGÅRspar 65 %

Mørkeblå

307,00 kr881,00 kr
Noah Loose Fit Jeans - Mørkeblå Denim
Bilde av Noah Jeans (Loose Fit) - Mørkeblå
UTGÅRspar 63 %

Mørkeblå

322,00 kr881,00 kr
Relaxed Fit Jeans - Grey Denim
Bilde av Relaxed Fit Jeans - Grå Denim
UTGÅRspar 65 %

Grå Denim

307,00 kr881,00 kr
Relaxed Fit Jeans - Solid Black
Bilde av Relaxed Fit Jeans - Svart
UTGÅRspar 65 %

Svart

307,00 kr881,00 kr
Relaxed Fit Jeans - Light Blue Denim
Bilde av Relaxed Fit Jeans - Lyseblå Denim
UTGÅRspar 65 %

Lyseblå Denim

307,00 kr881,00 kr
Noah Loose Fit Jeans - Solid Sort
Bilde av Noah Loose Fit Jeans - Svart
UTGÅRspar 63 %

Svart

322,00 kr881,00 kr
Noah Loose Fit Jeans - Grå Denim
Bilde av Noah Loose Fit Jeans - Grå Denim
UTGÅRspar 63 %

Grå Denim

322,00 kr881,00 kr
Bilde av Draper 4way Jeans - Grå Denim
Bilde av Draper 4way Jeans - Grå Denim
Nyhet

Grå Denim

587,00 kr
William Regular Jeans - Hvid Denim
Bilde av William Regular Jeans - Hvit Denim
UKENS DEALspar 50 %

Hvit Denim

439,00 kr881,00 kr
Caleb Loose Fit Jeans - Sort
Bilde av Caleb Loose Fit Jeans - Svart
UKENS DEALspar 42 %

Svart

513,00 kr881,00 kr
Caleb Loose Fit Jeans - Lys Brun
Bilde av Caleb Loose Fit Jeans - Lys Brun
UKENS DEALspar 42 %

Lys Brun

513,00 kr881,00 kr
Glenn Stretch Jeans - Denim Blue (Slim fit)
Bilde av Glenn Stretch Jeans - Denim Blå (Slim)
UTGÅRspar 30 %

Denim Blå (Slim)

410,00 kr587,00 kr
Loom Jog Jeans - Denim Sort
Bilde av Loom Jog Jeans - Svart

Svart

587,00 kr
Glenn Stretch Jeans - Sort (Slim fit)
Glenn Stretch Jeans - Sort (Slim fit) - Jack & Jones - Sort 4
UTGÅRspar 30 %

Svart

410,00 kr587,00 kr
Mike Stretch Jeans - Sort (Bred pasform)
Mike Stretch Jeans - Sort (Bred pasform) - Only & Sons - Sort
UTGÅRspar 58 %

Svart

248,00 kr587,00 kr
Loom Stretch Jeans - Denim Blue
Loom Stretch Jeans - Denim Blue - Only & Sons - Blå
UTGÅRspar 38 %

Denimblå

366,00 kr587,00 kr
Mike Original Jeans - Sort Denim
Mike Original Jeans - Sort Denim - Jack & Jones - Sort
UTGÅRspar 38 %

Svart Denim

366,00 kr587,00 kr
De Originale Performance Jeans (Slim) - (2 stk.)
Bilde av De Originale Performance Jeans (Slim) - Pakketilbud (2 stk.)
Bundle
2 stk.

Pakketilbud · (2 stk.)

949,00 kr

474,50 kr pr. stk.

De Originale Performance Jeans (Slim) - (3 stk.)
Bilde av De Originale Performance Jeans (Slim) - Pakketilbud (3 stk.)
Bundle
3 stk.

Pakketilbud · (3 stk.)

1 149,00 kr

383,00 kr pr. stk.

De Originale Performance Jeans (Regular) - (3 stk.)
Bilde av De Originale Performance Jeans (Regular) - Pakketilbud (3 stk.)
Bundle
3 stk.

Pakketilbud · (3 stk.)

1 149,00 kr

383,00 kr pr. stk.

De Originale Performance Jeans (Regular) - (2 stk.)
Bilde av De Originale Performance Jeans (Regular) - Pakketilbud (2 stk.)
Bundle
2 stk.

Pakketilbud · (2 stk.)

949,00 kr

474,50 kr pr. stk.

Noah Loose Fit Jeans - (3 stk.)
Bundle
3 stk.

Pakketilbud · (3 stk.)

1 149,00 kr

383,00 kr pr. stk.

Noah Loose Fit Jeans - (2 stk.)
Bundle
2 stk.

Pakketilbud - Lyseblå og Grå · (2 stk.)

949,00 kr

474,50 kr pr. stk.

Relaxed Fit Jeans - (3 stk.)
Bundle
3 stk.

Pakketilbud · (3 stk.)

1 149,00 kr

383,00 kr pr. stk.

Relaxed Fit Jeans - (2 stk.)
Bundle
2 stk.

Hvit denim / Mørkeblå (Pakketilbud, 2 stk.) · (2 stk.)

949,00 kr

474,50 kr pr. stk.

Jeans har alltid vært, og vil trolig alltid være, en favoritt hos mange menn. Hos Teeshoppen finner du derfor et stort utvalg av de velkjente olabuksene til menn, i ulike vaskinger, passformer og lengder. Felles for dem alle er at de følger dagens trender, slik at du alltid får et par jeans som passer lett inn i det danske motebildet for herreklær.

Stort utvalg av herrejeans

Bukser til herre er selvfølgelig et must i garderoben til enhver mann – og jeans er helt klart en av favorittene. De velkjente olabuksene er et ettertraktet valg fordi de kan brukes både til hverdags og ved mer formelle anledninger, som for eksempel konfirmasjon eller barnedåp. Hemmeligheten bak de mange bruksmulighetene ligger i hva du kombinerer jeansen med. Med et par kule jeans i bunn kan du enkelt justere hvor formelt antrekket skal være, ved å kombinere med ulike plagg på overkroppen. Er du ute etter en hverdagslook, kan du style den lyseblå jeansen med en t-skjorte, en crewneck-genser eller kanskje en hettegenser. Er du ute etter en mer formell kontorlook, kan du style den mørkeblå eller sorte jeansen med en skjorte, en poloskjorte eller en lett strikk. Denimjeans er laget for å brukes, så hvis du ikke allerede har et bredt utvalg hjemme, bør du snarest skaffe deg ulike stiler og passformer, slik at du kan skape uendelig mange antrekk.

Følg med i nettbutikken vår for spesialtilbud og salg – meld deg inn i kundeklubben vår for å motta eksklusive rabattkoder.

Behagelige jeans til den moderne mannen

Hvis du er ute etter et par moteriktige jeans som samtidig gir maksimal komfort, bør du prøve performance-jeansen fra TeeShoppens Performance Collection. Performance-jeansen vår følger dagens trender, der svært mange menn ønsker et par pene, stilige jeans som samtidig er superkomfortable å ha på – nesten som om du hadde på deg treningsbukser.

Et par moderne performance-jeans er det perfekte tilskuddet til enhver garderobe med klær, og sikrer en trendy og stilig look. Med jeans i performance-utgaven får du i tillegg et par bukser til herre med eksepsjonell komfort og passform, noe som gjør dem til en sann fornøyelse å bruke i hverdagen. Buksene har knapper i stedet for glidelås, men har fortsatt lommer slik du er vant til.

De behagelige performance-jeansene er laget i et svært komfortabelt materiale med mye stretch, som gjør dem myke og gir den beste passformen. Du vil føle at buksene er som skreddersydd til deg. Når det gjelder størrelse, velger du bare den buksestørrelsen og benlengden du vanligvis bruker.

Stretchjeansene våre kommer i sort, blått og grått, så du har gode muligheter til å style antrekket akkurat slik du ønsker, alt etter hvilket humør du er i. Du kan for eksempel style et par sorte performance-denimjeans med en smart armyjakke eller hvite skjorter – eller et par kule blå performance-jeans med lyse overdeler for en kul kontrast.

Er du lei av vanlige jeans, bukser eller annet som blir løst med tiden og ikke alltid sitter som det skal? Da er disse performance-stretchjeansene et godt valg for deg!

Historien bak denimjeans

Denimjeans, eller olabukser som de også kalles, ble for alvor kjent i 1873, da Levis introduserte dem for folket. Før Levi’s lanserte de velkjente denimjeansene, ble de brukt av amerikanske gruvearbeidere som arbeidsbukser på grunn av den slitesterke kvaliteten. Denim er nemlig et svært slitesterkt materiale, og det gjorde at de ganske raskt ble populære også blant folk utenfor gruvene på slutten av 1800-tallet. I dag er Levi’s denimjeans fortsatt svært anerkjent over hele verden, men nå har også mange andre anerkjente så vel som mindre kjente merker hengt seg på jeanstrenden. Du finner derfor den velkjente modellen i mange motemerkers kolleksjoner verden over. De fleste denimbukser i dag har fortsatt det tradisjonelle designet vi kjenner fra Levi’s aller første par, men det har selvfølgelig også vært en del endringer og små justeringer gjennom tidene.

I dag finner du olabukser i både loose fit, skinny fit og straight fit, og selv om disse modellene fortsatt er ganske tro mot det originale designet, bidrar justeringene til jeans som passer perfekt inn i motebildet. Dette ser man tydelig i trenden med Ripped Denim Jeans, som raskt ble anerkjent i motebildet over hele verden. Ripped Denim Jeans er et design med hull som virkelig kan gi antrekket ditt et røffere uttrykk enn vanlige blå denimjeans.

Jeans i moteriktig design

Jeans finnes i dag i en rekke varianter, fra helt klassiske regular fit til mer slim fit-modeller, som klart er en favoritt i dagens motebilde. Du finner dem også i en mengde kule vaskinger, passformer og lengder. Liker du helt mørke og sorte jeans, får du garantert en klassisk look, mens en modell med grov vask gir deg en røffere og mer trendy look.

Etter hvert som designet har utviklet seg og blitt justert gjennom årene siden Levi’s lanserte sin aller første jeanskolleksjon, finnes jeans i dag også med elastan i stoffet. I dag brukes ikke jeans som arbeidsbukser, og de trenger derfor ikke være like slitesterke som i 1873. Derfor finnes de nå med stadig mer stretch i stoffet, slik at de også er behagelige å ha på. Noen modeller har mye stretch i stoffet og andre lite, avhengig av hvilken modell du er ute etter. Jeans i loose fit eller regular fit har sannsynligvis ikke så mye stretch, siden de allerede har vidde, mens jeans i slim eller skinny fit har ekstra stretch i stoffet. Disse modellene sitter tettere inntil kroppen og trenger derfor litt stretch både for å følge kroppens bevegelser og for å være behagelige å ha på når de sitter tett.

Har du en røff stil og er samtidig opptatt av motetrender, er de moderne Biker Jeans-ene våre perfekte for deg. De fleste liker at Biker Jeans sitter tett inntil bena, gjerne med mye stretch – vi har derfor et stort utvalg av biker jeans i ulike vaskinger som har nettopp disse egenskapene. Det gir buksene en kul passform med topp komfort, og de er svært fleksible og behagelige å ha på ved alle anledninger.

Olabukser der deler av stoffet er revet opp eller i stykker, er umulig å komme utenom i dagens motebilde. Disse jeansene gir antrekket ditt et røft uttrykk og får deg raskt til å se moteriktig ut. Kjøp enten et par jeans der stoffet allerede er revet i stykker, eller lag dine egne. Det er bare fantasien som setter grenser for hvor mye ripped denim-jeansen din skal være i stykker for å passe din helt personlige stil.

Er du usikker på buksestørrelser, kan du sjekke størrelsesguiden vår, der du kan se om buksene er store eller små i størrelsen.

Sett sammen din egen look med denimjeans

Hos TeeShoppen er det nesten ingenting du ikke kan kombinere med et par denimbukser til herre. Du kan for eksempel kombinere et par jeans med en blazer til herre for en pen, men uformell look. Her på TeeShoppen har vi likevel våre favoritter, som alltid er en sikker vinner. Du tar for eksempel aldri feil når du kombinerer et par pene denimjeans med en basic t-skjorte eller en crewneck. Du kan også fint bruke et par jeans sammen med en vanlig skjorte. For å fullføre antrekket perfekt har vi også de riktige, smarte sneakersene som passer perfekt til et par denim bukser til herre. Det er nemlig Light Runner fra Urban Classics, som du finner her på siden i flere ulike farger, og som garantert vil passe perfekt til de nye stretchjeansene dine.

I tillegg til herrebukser tilbyr vi også bukser til herre i ulike stiler og passformer. Du finner jeans fra ulike merker her på siden, blant annet motemerket Jack & Jones og Only & Sons, som lager kule jeans i både skinny, slim og regular fit. Vi har selvfølgelig også et stort utvalg av bukser til herre som kan kombineres med både t-skjorter og blazere for en stilren look.

Hva er denim laget av?

Denim består vanligvis av bomull, men kan også kombineres med en rekke andre materialer. Felles for all denim er at den er spesielt slitesterk og motstandsdyktig, og derfor får du med denimjeans alltid et spesielt holdbart produkt som tåler litt av hvert. Opprinnelig ble denim brukt til arbeidsbukser nettopp på grunn av den høye kvaliteten og styrken – og i dag kan du få den samme høye kvaliteten i moderne produkter, noe som er en stor fordel for deg.

Denim finnes vanligvis i blålige farger, men i dag kan du kjøpe denimjeans i en rekke farger og stiler og med mange ulike detaljer. Slik kan du enkelt finne denimjeans som passer perfekt til dine ønsker og behov, så du kan skape stilen du er ute etter.

Hvilke jeans passer til deg?

Når du skal velge jeans, er det viktig å velge jeans som ikke bare passer deg i størrelse, men også i design, passform og funksjonalitet. Ikke minst bør du alltid prøve å velge jeans som passer din personlighet og stil, slik at du får den looken du ønsker.

Hos Teeshoppen har vi mange års erfaring med herremote, og vi hjelper deg gjerne med å finne de rette jeansene til dine behov. Kontakt oss gjerne direkte her på siden for gratis sparring og veiledning, så kan vi sammen finne ut hvilke jeans som er helt riktige for deg.

Hva er de perfekte jeansene?

De perfekte jeansene er vanskelig å definere, fordi det i stor grad avhenger av nettopp deg. Her hos Teeshoppen mener vi at de perfekte jeansene er de som matcher dine ønsker og behov perfekt, og som gir deg den ønskede looken.

For å kunne kalles de perfekte jeansene er det naturligvis også et krav at kvaliteten og funksjonaliteten er på topp, og derfor får du her hos Teeshoppen utelukkende jeans til menn av aller høyeste standard!